Pierwsza wizyta w naszych gabinetach.

dent1Wizyta u dentysty dla wielu ludzi jest stresująca. Jednak niezwykle istotne jest regularne dbanie o uzębienie, dlatego warto pokonać opory i zgłosić się do stomatologa. Aby zapewnić naszym pacjentom jak najlepszą opiekę, wypracowaliśmy szereg rozwiązań, które pomagają nam kompleksowo dbać o zęby. Jednym z nich jest sposób, w jaki w naszych gabinetach podchodzimy do pierwszej wizyty. Jest to bowiem istotny moment, który pozwala nam na nawiązanie pozytywnej relacji z pacjentem.

Pierwsza wizyta w naszych gabinetach jest poświęcona na dokładny przegląd. Nasi dentyści zbadają stan uzębienia i dziąseł, zwracając również uwagę na zgryz. Dentysta rozpoczyna przegląd od badania klinicznego, czyli od obejrzenia jamy ustnej pacjenta. Podczas tego badania pacjent znajduje się na fotelu, a dentysta może dokładnie obejrzeć powierzchnie zębów oraz język. Badanie kliniczne pozwala na zauważenie większości problemów, jakie z zębami mają nasi pacjenci, takich jak ubytki spowodowane próchnicą, kamień nazębny oraz osady, a także nadżerki czyli ślady erozji na zębach. Podczas przeglądu dentysta może również stwierdzić zapalenie dziąseł.

Badanie kliniczne jest skuteczną metodą diagnostyczną, ponieważ jednak nie wszystkie trudności są widoczne gołym okiem, przegląd jest uzupełniany o wykonanie panoramicznego zdjęcia rentgenowskiego. Nasze gabinety dysponują nowoczesną pracownią rentgenowską mieszczącą się w budynku. Na zdjęciu lekarz może zobaczyć, w jakim stanie znajdują się korzenie zębów i kości szczęki. Na podstawie wykonanego zdjęcia stomatolog może też zdiagnozować stan zapalny kości oraz stwierdzić, które z zębów były już leczone kanałowo oraz ocenić skuteczność leczenia.

Dzięki tym działaniom, dentysta uzyskuje pełny obraz sytuacji. Wierzymy jednak, że ważne jest, by również pacjent miał wszystkie istotne informacje, dlatego też podczas wizyty, po dokonaniu przeglądu, kluczowe jest omówienie sytuacji z pacjentem. Każdy z naszych stomatologów dokładnie wyjaśni, jakie problemy zostały zauważone w trakcie badania. Istotnym elementem jest również wskazanie przyczyn zauważonych usterek oraz wypływających z nich konsekwencji. Następnie dentysta prezentuje również możliwe rozwiązania. Dzięki temu nasi pacjenci czują się pewniej oraz mają poczucie kontroli.

 Istotną częścią pierwszej wizyty jest też określenie konkretnych potrzeb pacjenta. Podczas rozmowy z lekarzem nasi pacjenci mogą wyrazić swoje obawy czy oczekiwania, dzięki temu dentysta może dostosować się do indywidualnych zapotrzebowań.

You may also like...