Leczenie kanałowe pod mikroskopem.

Rozwój technologii pozwala na wprowadzenie ulepszeń we wszystkich dziedzinach życia, nic więc dziwnego, że stomatologia również korzysta z postępu myśli technicznej. W  naszych gabinetach wykorzystujemy najnowsze rozwiązania, które pomagają nam poprawić skuteczność naszych działań. Jednym z nich jest wykorzystanie mikroskopu dentystycznego do  leczenia kanałowego.

Leczenie kanałowe polega na usunięciu chorej lub martwej miazgi z zęba. Niezwykle istotne jest, by dokładnie oczyścić kanały i usunąć wszystkie pozostałości tkanki. Poza miazgą w kanałach mogą się również znaleźć ułamane drobne fragmenty narzędzi oraz wkładów koronowo –korzeniowych. Pozostawienie w zębie tej niechcianej materii morze potencjalnie prowadzić w przyszłości do komplikacji, w „wyleczonym” zębie mogą ponownie zacząć rozwijać się bakterie, co oznacza powtórne leczenie, a czasem nawet utratę zęba. Dzięki zastosowaniu mikroskopu, dentysta może bardzo dokładnie obejrzeć wnętrze zęba. Stosowane w naszych gabinetach urządzenia pozwalają lekarzom na precyzyjną pracę nawet na bardzo niewielkim polu zabiegowym, np. 1 mm2. Dzięki temu kanały mogą zostać dokładnie oczyszczone. Kolejnym krokie, jest ich wypełnienie. Ponownie jest to zajęcie wymagające precyzji w działaniu, szczelne zamknięcie wnętrza zęba zapobiega bowiem dostawaniu się do środka obcej materii. Po zabezpieczeniu kanałów dentyści wypełnią ząb odpowiednimi materiałami kosmetycznymi.

Leczenie z zastosowaniem mikroskopu przynosi zazwyczaj znacznie lepsze efekty niż leczenie tradycyjne, pozwala bowiem naszym lekarzom na dokładniejszy ogląd sytuacji. Dlatego zazwyczaj zachęcamy klientów do korzystania z nowoczesnych rozwiązań, wyczeprujące informacje znajdują się na naszej stronie firmowej: http://www.tarabula.com/leczenie-kanalowe-wroclaw/.

Choć leczenie kanałowe przeprowadzane w naszych gabinetach nie jest traumatycznym przeżyciem, jakiego czasem zdają się spodziewać pacjenci, zawsze lepiej jest unikać sytuacji, w których okazuje się ono niezbędne. Dlatego stanowczo zachęcamy wszystkich do starannej higieny jamy ustnej i częstych wizyt kontrolnych. Leczenie kanałowego można bowiem bardzo często uniknąć.

You may also like...