Dobór odpowiednich produktów do higieny.

Aby zapewnić sobie zdrowe zęby, konieczna jest ich odpowiednia pielęgnacja. Dbanie o właściwą higienę jamy ustnej pozwala na zminimalizowanie ryzyka występowania większości chorób zębów i dziąseł. Aby jednak podejmowane przez pacjentów działania były skuteczne, konieczny jest wybór odpowiednich środków do pielęgnacji. Często jednak okazuje się, że wybór ten nie jest prosty.
Podstawowym produktem przeznaczonym do dbania o zęby jest pasta do zębów. Obecnie na rynku dostępne jest wiele produktów o różnych właściwościach i skuteczności. Dlatego też nasi pacjenci często nie wiedzą, jaki typ pasty powinni wybrać. W takich sytuacjach staramy się pomóc w dobraniu najlepszego produktu.
Pasty do zębów posiadają różny skład, a co za tym idzie, różne działanie. Wiele firm produkuje pasty przeznaczone specjalnie do stosowania w określonych sytuacjach. Nasi pacjenci mają różne potrzeby, dlatego też pasta do zębów powinna być odpowiednio dobrana. Wśród past można wyróżnić między innymi te przeznaczone do zębów nadwrażliwych,  takie jak pasty SensiKin czy BlanX, które pomagają zapobiegać występowaniu nadwrażliwości zębów na takie czynniki jak ciepło lub zimno. Innym przykładem są pasty przeznaczone dla osób mających problemy z krwawieniem dziąseł czy też pasty łagodzące skutki noszenia aparatu czy protezy, np.  Pasta do zębów ADS 705.
Aby ułatwić naszym pacjentom dostęp do produktów do pielęgnacji zębów, oferujemy możliwość ich zakupu podczas wizyty w naszych gabinetach lub w sklepie internetowym. Dostępne są w nim  zarówno różnego rodzaju pasty i żele do zębów, jak i szeroki wybór szczoteczek i innych urządzeń do czyszczenia jamy ustnej.
Wybór odpowiedniej pasty, która pozwoli na uzyskanie najlepszych efektów jest kluczowe. Bardzo często nasi pacjenci nie zdają sobie sprawy, jak dużą różnicę w stanie zębów może spowodować wymiana pasty na inną. Dlatego też zawsze zachęcamy naszych pacjentów do zadawania pytań o najlepsze środki do higieny jamy ustnej. Czasem bowiem najbardziej reklamowany w mediach produkt nie jest najskuteczniejszym rozwiązaniem.

You may also like...