Dlaczego z dentystą należy spotykać się regularnie?

Wizyty u dentysty stanowią konieczność. Choć nie zawsze są one przyjemne, celem działania dentysty jest zawsze pomoc pacjentom, dlatego też nie należy traktować stomatologa jak  wroga. Niestety, bardzo wielu z naszych pacjentów, zwłaszcza na początku, wykazuje wyraźne obawy przed przekroczeniem progu gabinetu.

jjjjlllDługoletnie doświadczenia w leczeniu pokazują, że lęki pacjentów przed dentystą bardzo często są zakorzenione w przykrych wspomnieniach z dzieciństwa. Jest to jak najbardziej zrozumiałe, wcześniejsze doświadczenia zawsze kształtują sposób postrzegania rzeczywistości. Jednak jednym z celów, jakie stawiamy sobie w naszej pracy, jest pokazanie naszym pacjentom, że dentysty nie trzeba się bać.

Podstawowym czynnikiem, którego obawiają się nasi pacjenci, zazwyczaj jest ból jaki towarzyszy leczeniu. Strach ten w wielu przypadkach może mieć uzasadnienie, w rzeczywistości bowiem leczenie dentystyczne niejednokrotnie może powodować dyskomfort. Aby jednak zapobiec tym problemom, w naszych gabinetach podczas zabiegów stosujemy znieczulenie. W ten sposób nawet leczenie kanałowe, często uznawana za szczególnie bolesne, nie musi stanowić dla pacjenta męczarni.

Jednym z powodów, dla którego nasi pacjenci tak często kojarzą gabinet dentystyczny z bólem jest fakt, iż zgłaszają się oni do dentysty dopiero w przypadku wystąpienia choroby. Gdy ząb już boli, dentysta nie ma wielkiego wyboru, jeżeli chodzi o zastosowanie różnych środków. Aby zapobiec takim sytuacjom, zawsze zachęcamy naszych pacjentów do umawiania się na regularne wizyty kontrolne. Stwierdzenie, że lepiej zapobiegać niż leczyć z całą pewnością dotyczy również stomatologii. Podczas kontroli dentysta ma szansę na zauważenie ewentualnych problemów zanim staną się on poważne. Leczenie niewielkiego ubytku jest zawsze prostsze i szybsze oraz mniej stresujące dla naszych pacjentów, niż silnie rozwinięta próchnica, która łatwo może doprowadzić do zapalenia miazgi, a w konsekwencji znacznie poważniejszego leczenia kanałowego.

Po więcej informacji zapraszamy na www.tarabula.com

You may also like...