Dentysta doradzi.

mjikiDbanie o zęby jest niezwykle istotne. Nie tylko pozwalają one na prawidłowe rozdrabnianie pokarmu, ale mają również znacznie dla estetyki naszej twarzy. Negatywny wpływ na wygląd mają wady zgryzu oraz przebarwione zęby. Również brak poszczególnych zębów może wpłynąć na harmonię naszych rysów. Niestety, zęby narażone są na wiele różnych dolegliwości. Często również pacjenci nie zdają sobie sprawy z tego, co może wpłynąć na stan uzębienia oraz jakie są konsekwencje pewnych chorób. Dlatego też jednym z istotnych zadań, jakie spełniają nasi dentyści, jest doradzanie i informowanie pacjentów.

Podstawą posiadania zdrowych zębów jest odpowiednia profilaktyka, czyli właściwa higiena jamy ustnej oraz regularne wizyty kontrolne. Zawsze staramy się zachęcać naszych pacjentów do odpowiedniego dbania o uzębienie. W naszych gabinetach można uzyskać potrzebne informacje na temat właściwych sposobów czyszczenia zębów.

Odpowiadamy również na wszelkie pytania, jaki mogą mieć nasi pacjenci w związku z pojawiającymi się problemami. Stosujemy różnorodne metody leczenia, nasi dentyści zawsze są więc gotowi rzetelnie odpowiedzieć na wątpliwości dotyczącej wyboru najbardziej odpowiedniej dla danego pacjenta metody leczenia. Dodatkowo, w przypadku pacjentów, którzy potrzebują kompleksowego leczenia, przygotowujemy dokładny, dostosowany do indywidualnych potrzeb plan. W ten sposób nasi klienci wiedzą, jakie będą kolejne etapy pracy, w jakich terminach będę one realizowane oraz jaki będzie całkowity koszt leczenia. Pozwala to naszym pacjentom czuć się pewniej, wiedza o tym, co ma się wydarzyć pozwala bowiem zredukować stres związany z sytuacją. Nasi dentyści przystępnie wyjaśniają na czym polegają poszczególne procedury, tak więc pacjent nie czuje się podczas wizyty zagubiony i bezradny.

Właściwa komunikacja pomiędzy lekarzem i pacjentem, zarówno przed, jak i w trakcie zabiegu, jest jedną z podstawowych zasad o którą dbamy w naszych gabinetach.  To, co znane i zrozumiałe przestaje być niepokojące i pozwala zbudować zaufanie, na którym nam zależy.

You may also like...