Czym jest implant i po co go stosować.

oooCzęść z naszych pacjentów boryka się z problemem utraty jednego, lub kilku zębów. W takich przypadkach bardzo często zgłaszają się oni w naszym gabinecie, pytając o możliwości rozwiązania tego problemu.

Jedną z polecanych przez nas metod rozwiązania trudności wynikających z brakującego zęba jest zastosowanie implantu.

Implant to mała, tytanowa śruba, która zostaje założona by zastąpić korzenie zęba. Na jej podstawie można następnie utworzyć odpowiednią protezę.

Jedną z największych zalet implantu jest fakt, iż nie tylko pozwala on odtworzyć zewnętrzny wygląd zęba, ale sprawia, że nowy ząb jest w pełni stabilny i funkcjonalny, co nie zawsze jest możliwe w przypadku ruchomej protezy.

Pacjenci, którym sugerujemy zastosowanie implantu, niejednokrotnie odczuwają pewne obawy wobec tej procedury. Jednak w rzeczywistości jest to proces bezpieczny, a przez zastosowanie odpowiedniego znieczulenia również bezbolesny. Nasi specjaliści dbają o prawidłowy przebieg zabiegu, zaczynając od pierwszej diagnostyki za pomocą zdjęć rentgenowskich lub tomografii komputerowej. Następnie implantolog dokonuje szczegółowej oceny sytuacji oraz wyboru określonych środków protetycznych. Aby upewnić się, że wszystkie procesy przebiegają prawidłowo, przez cały czas wgajania się implantu pacjent pozostaje pod kontrolą stomatologa. Wszczepione implanty po upływie 3-6 miesięcy całkowicie wgajają się w kość szczęki lub żuchwy i działają równie sprawnie jak zęby naturalne. Po zakończeniu tego procesu możliwe jest zamocowanie do implantu protezy.

Wiedza o przebiegu zabiegu zazwyczaj pomaga rozwiać wątpliwości wobec zastosowania implantu. Zwłaszcza, że istnieje wiele korzyści przemawiających za takim właśnie sposobem usuwania luk. Implant zapewnia funkcjonalność i komfort. Wykonana z tytanu śruba jest trwała, pacjenci mają więc gwarancję, ze nowy ząb będzie im służył przez lata.

Dodatkową zaletą, którą staramy się podkreślać, jest fakt, iż w przypadku implantów nie ma potrzeby szlifowania i uszkadzania zębów sąsiednich. Implant pozwala również zachować podłoże kostne, ma więc korzystny wpływ na stan uzębienia. Z tego powodu staramy się zachęcać naszych pacjentów do poważnego rozważenia zastosowania implantu. Nasi specjaliści zawsze gotowi są udzielić wszelkich potrzebnych informacji, aby zapewnić naszym pacjentom komfort i estetykę uśmiechu.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej na temat zabiegu, zapraszamy tutaj: http://tarabula.com/implanty-wroclaw

You may also like...